Injekční aplikace botulotoxinu

Vyhlazení vrásek a terapie nadměrného pocení injekční aplikací botulotoxinu.

Co je to Botulotoxin?

Botulotoxin je toxin produkovaný bakterií Clostridium botulinum. Zamezuje uvolnění chemické látky mezi nervem a svalem a tím zabraňuje svalové kontrakci. V estetické medicíně se využívá ke korekci tzv. dynamických vrásek, které jsou tvořeny stahy svalových snopců. Dojde tak k zablokování pohybu mimického svalu a tímvyhlazení vrásek nad nimi. Celý proces je reverzibilní, tzn. nepůsobí trvale. Opakovanou aplikací se však doba působení a intervaly mezi požadovanými aplikacemi prodlužují. Působí rovněž preventivně proti tvorbě nových vrásek.

K čemu se používá?

Vyhlazení vrásek především v horní polovině obličeje, tzn:

  • Kolmé vrásky mezi obočím, tzv. mračivky
  • Vrásky na čele
  • Vrásky kolem očí, tzv. vějířky od častého smíchu
  • Léčba nadměrného pocení (podpaží, dlaně, chodidla)
  • V dolní části tváře z důvodů nežádoucího rizika narušení mimiky pouze v individuálních případech na základě předchozí konzultace (např. vyhlazení vrásek v oblasti krku, řešení spadlých koutků úst).

Kdy nastoupí a jak dlouho trvá účinek?

Nástup účinku je obvykle mezi 2-10. dnem a vrcholí kolem 3. týdne po aplikaci. Efekt trvá minimálně 3-6 měsíců, u opakovaných aplikací se prodlužuje a může trvat až 6-12 měsíců.

Jaké mohou být nežádoucí účinky?

Nejčastěji citlivost v okolí vpichu, bolestivost, modřiny, otok, pokles víčka, svalová slabost.

Kontraindikace:
- známá přecitlivělost na látky přípravku - generalizované poruchy svalové aktivity, nervosvalové onemocněné - současné užívání aminoglykosidových antibiotik, spektinomycinu, celkově užívání kortikostroidů, kalciových blokátorů - těhotenství, kojení - poruchy krvetvorby - psychózy - zánět nebo akutní místní onemocnění v místě aplikace

Jaká jsou opatření před výkonem?

Při první konzultaci s lékařem budete požádáni o sdělení svých anamnestických údajů, na jejímž základě se případně budou odvíjet další individuální opatření, je dobré před aplikací dodržovat řádný pitný režim a alespoň týden před aplikací vynechat alkohol, ideálně i nekouřit.

Jaká jsou opatření po výkonu?

4 hodiny po aplikaci nepředklánět hlavu, nelehat si po dobu 48hod je doporučeno vyhnout se sportovním aktivitám, nevystavovat se přímému slunci podobu jednoho týdne je vhodné vynechat kosmetiku a masáže konkrétní oblasti, rovněž je doporučeno odložit po tuto dobu návštěvu solária, sauny, veřejných bazénů a vyvarovat se přetlakům – letadlo, kolotoč, apod.

Cena ošetření

Cena aplikace se odvíjí od počtu aplikovaných jednotek a může se tedy individuálně lišit!

První konzultace
(bude odečtena z ceny aplikace, pokud se pro ni klient/ka rozhodne)
400 Kč
Terapie hyperhidrózy – nadměrného pocení 7 000 Kč
Glabela/mračivka 2 500 Kč
Čelo 2 000 Kč
Oči 2 300 Kč


Kombinace oblastí

čelo+mračivka 4 000 Kč
čelo+oči 3 800 Kč
mračivka+oči 4 300 Kč


Objednání ke konzultaci a ošetření na tel. čísle: +420 602 133 049 

Kontakty

Kudy k nám

Tyršova 1407/9A,
790 01 Jeseník
ukázat na mapě

Zavolejte nám

+420 725 412 099 - ambulance
+420 602 133 049 - botulotoxin

Napište nám

info@slovmed.cz

Máte zájem o naše služby?
Spojte se s námi

Poptávka 

  • facebook
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.